čtvrtek, 4.7. 2019

Dopoledne konečně mohlo dojít ke kvalitnímu průzkumu trosek letadla. Jednotlivé tajné služby měli jen minut na to, aby v prostoru pádu našli co možná nejvíc indicií k tomu, co se vlastně stalo. Jako poslední byli vysláni z každého týmu nejschopnější agenti, kteří se v prostoru mohli v ochranných oděvech zdržovat celých 5 minut. Trochu jsme doufali, že jejich dlouhý pobyt v zóně povede k nalezení černé skříňky, ale to se bohužel nepodařilo. Z prozkoumaných trosek začali hned po návratu tajné služby sepisovat zprávu. Teorie byly různé, někdo věřil, že pilot musel být na 100 % žena, někdo muž, že letěl pilot z Indie do Velké Británie, někdo trasu odhadoval opačným směrem. 

Po poledni narušil všechny teorie kuřák, který se spojil se zástupcem každé tajné služby a chtěl nemalý obnos peněz za přepis zprávy z černé skříňky, kterou našel jako první. Peníze dohromady tajné služby nedaly a tak musely pro získání zprávy Kuřákovu zkoušku. Po získání přepisu z černé skříňky konečně mohla být zpráva o pádu letadla dokončena. 

Ve večerních hodinách se pro rekapitulaci všech  tajných služeb jejich vedoucí sjeli na světěm pozorovaný sjezd. Na něm se odhalilo, že ochranné oděvy u průzkumu byly porušené a riziko onemocnění je vysoké. Jaké to ale všechno bude mít dopad ještě uvidíme.