Časová linie 1.turnusu

 • Divoký západ

  Léto 2023

  Vláda rozděluje nová území na americkém středozápadě osadníkům, kteří mají odvahu a vůli pustit se do budování nového domova v neznámé zemi. Zveme všechny dobrodruhy, kteří se nebojí neznámého, aby se k nám připojili a společně s námi vytvořili nové osady plné salonů, bank a obchodů v blízkosti zlatých dolů. Proti nám však nestojí jen naši konkurenti a nehostinná příroda, ale i někteří obyvatelé, kteří se s novými sousedy nechtějí smířit nebo bandité hledající v odlehlé krajině úkryt před spravedlností. Nebude to jednoduché, ale můžete pomoci, aby se Vámi založená osada stala novým hlavním městem provincie a obsadili jste také funkci guvernéra a zároveň získali velké bohatství, slávu, moc a úžasný nový život v Novém světě.

 • Vikingové

  Léto 2022

  Končí zima a začíná období nájezdů. Po dlouhém čekání nastal čas rozšířit vliv, území a bohatství těchto vznešených mořeplavců. Svět je plný nástrah a k lítým bojů a úspěšnému vedení dobyvačných výprav není nic důležitějšího než schopný a udatný válečník. Zveme tedy všechny vikingské válečníky a válečnice, aby se připojili k našemu králi a jeho věrným Jarlům a dobyli spolu s námi dosud neovládaná území.

 • Správci Časoprostoru

  Léto 2021

  Již po staletí chrání supertajná organizace SCP časoprostor a zajišťuje ochranu historických událostí tak, jak se skutečně udály (a jak je často známe i z učebnic dějepisu). Zdá se ale, že poklidné časy služby jsou minulostí. Poslední dobou hlásí počítač stále více nezvyklých dat a cesty do minulosti se stávají čím dál nebezpečnější. Vzhledem ke zvýšenému výskytu závažných časových anomálií povolalo SCP všechny schopné lidi na centrálu organizace v sázavském Sedlišti, aby se společně vydali na dobrodružnou cestu k vyřešení těchto anomálií. Proč se vůbec anomálie dějí v takovém množství? Podařilo se snad někomu vyrobit další bránu času, podobnou jakou chrání naše organizace? Nebo se zlo infiltrovalo přímo mezi členy SCP?

 • Tajemství starého Egypta

  Léto 2020

  Archeologický ústav má na svém kontě nečekaný objev v oblasti Sázava - Sedliště. V areálu dětského tábora byl díky stavbě nové chatky při vykopávání základů nalezen hieroglyfy bohatě zdobený a barevný sarkofág. Nikdo v tuto chvíli neví, jak se tak daleko od Nilu mohla objevit staroegypstká vykopávka, vědecká obec ale přesto věří, že možnost dalších objevů v této oblasti nekončí. U řeky Sázavy vykopávky budou pokračovat opět v létě v první polovině července, kdy se plánuje velká průzkumná akce celkem 12 výzkumných týmů plných odborníků na starověký Egypt z celého světa.

 • Akta X

  Léto 2019

  Agenti mnoha tajných služeb z celého světa se schází ve výcvikovém kempu, aby se zdokonalili ve svých specializacích a odbornostech. Od začátku se však v okolí tábora dějí záhadné věci a podivné nehody, které je nutné řešit. Šetření zavede agenty až hluboko do historie k dávným odloženým případům, které mohou mít skutečně neobvyklý a možná i mimozemský základ. Řešení záhad s sebou ponese napětí, soutěžení, ale především zábavu pro všechny.

 • Turnaj o kouzelnický pohár

  Léto 2018

  Již dávno uplynula doba, kdy na naší Bradavické škole čar a kouzel studoval Harry Potter, mnoho věcí ale zůstalo tak, jak je známe z oněch dob. Letos se do Bradavic sjedou nejznámější kouzelnické školy z celého světa, aby se utkaly v napínavých zkouškách a soutěžích o slavný Kouzelnický pohár. Začátkem léta bude vše připraveno k velké slávě, jakou kouzelnický svět zažívá jen jednou za několik let. Zlo, které bylo poraženo ještě za dob Harryho, již bylo dávno zapomenuto, i když možná stále ještě někde doutná a čeká na příležitost k probuzení.

 • Boj o Sázavský trůn

  Léto 2017

  Království Západosázaví začínají sužovat nepokoje. Trůn je bez vhodného dědice a král, který se ocitl na sklonku života, je nucen za sebe najít následníka. Do královského města proto byli povoláni členové všech šlechtických rodů, které musí projevit nejen svou oddanost králi a celému království, ale především prokázat, že jsou hodni ujmout se královských povinností! Trůn je sice jediný a zvítězit může jen jeden rod, ale království je více než bohaté a tak každý kdo sezůčastní boje o trůn a prokáže své kvality může být bohatě odměněn.

 • Star Wars Academy

  Léto 2016

  Každý (schopný obyvatel Galaxie) bez jiného důležitého úkolu bude povolán do sektoru Sedliště z důvodu pravděpodobného přímého střetu s armádou Sithů v nebezpečném prostředí galaktické občanské války. Povoláni budou také všichni nově nalezení Mistři Jedy a vůdci našich spojených sil. Bude potřeba každého z nich. Naším úkolem bude porazit temnou stranu síly, která se opět probouzí....

 • Sanatorium doktora Sauerkrauta

  Léto 2015

  Věhlasné sanatorium Dr. Sauerkrauta je připraveno postarat se o duševní zdraví všech kteří si někdy nepřipadají normální, nebo si naopak připadají normálnější než ostatní. I letos máme připraveno velké množství her, napětí a dobrodružství... to vše pod dohledem statných ošetřovatelů.

 • Mafie

  léto 2014

  Ctihodný a velevážený papa Cavolo se chystá na zasloužený odpočinek, kdo se stane šéfem organizace po jeho odchodu? Na letošním táboře si nebudete muset lámat hlavu s tím, kdo je na správné straně, protože všichni budeme na té špatné.

 • Stargate

  léto 2013

  Vědecká expedice objevila na začátku roku 2013 poblíž řeky Sázavy zvláštní kruhový objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začal zkoumat mezinárodní vědecký tým a zjistil, že jednotlivé znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem. Před pár dny několik odvážných vědců touto Hvězdnou bránou prošlo a vrátili se zděšení. Země je v nebezpečí! Okolní planety obsadili Goualdové a chtějí ovládnout celý vesmír. Je na nás, obyvatelích Země, abychom lidstvo a obyvatele sousedních planet zachránili. Našim posláním je postupně osvobodit ostatní planety od kruté nadvlády Goualdů a společně pak svést vítězný drtivý souboj s těmito nepřáteli.

 • Piráti

  léto 2012

  Ponořme se do doby středověku, kde moře brázdili koráby s černou vlajkou, lebkou a zkříženými hnáty. Patřili pirátům a královské lodě anglické, francouzské, španělské si před nimi nemohli být jisté. Krvelační zločinci, vyvrhelové nejnižšího řádu, štvanci a bezcitní zloduchové, nebo také dobrodruzi a nezkrotní romantici, stateční námořníci držící při sobě, takhle také někdo mohl vidět středověké piráty. Piráti, ačkoliv byli vyvrženi na okraj společnosti, žili podle svých pravidel a podle svého pirátského zákona. Pro nebezpečí, které číhalo všude kolem si nemohli dovolit nebezpečí ze strany vlastní, rozvracení, hádky a sváry. Aby dobře vykonával své „pirátské řemeslo“ musel mnoho znát, umět a dokázat. Vlastní pílí statečností, dovednostmi, schopnostmi a hrdinskými činy stoupal na pomyslném žebříčku od nejnižších míst až k vrcholu. Korzáři a piráti nashromáždili za léta neuvěřitelné poklady. Mnoho jich bylo již objeveno, ale stále jich spousta zbývá k objevení skryto na neznámých místech. Starý korzárský kapitán nám prozradil, kde je jeden takový poklad ukrytý. Stačí jen pomoci mu ho najít a spravedlivý podíl nás nemine…O tom všem, a hlavně o dobrodružství a kamarádství je tato hra. Vzhůru na palubu! Kotvy se zvedají.

 • Sedliště union expres

  léto 2011

  Tenkrát na divokém západě Letos se společně vypravíme do dalekých končin nespoutaného „Nového světa“ kde budeme jako osadníci, prospektoři a první pionýři poznávat místní indiánskou kulturu a drsnou přírodu a budovat navzdory všem překážkám naši vlastní civilizaci. I v letošním roce čeká všechny spousta dobrodružství, napětí, ale i sportu, her, a především dobré zábavy. Všichni účastníci tábora rozdělení do jednotlivých železničních společností budou usilovat o to, aby vybudovali co nejhustší železniční síť a propojili co nejvíce měst. Jednotlivé komodity ke stavbě jako jsou písek, kameny, koleje pražce, ale také nářadí, jídlo, vodu, mosty tunely a dynamit si budou moci kupovat za peníze získané v jednotlivých etapách celotáborové hry. Kromě délky a směru tratí bude důležitá také taktika, která města propojit, zda vést železnici přes hory, či raději přes stepi a pouště, zda budovat nádraží, nebo mosty přes vodní toky. Komu se podaří vybudovat nejlepší železniční síť a zvolí dobrou taktiku v závěrečné hře, tedy kdo převeze co nejvíce nákladu, a přitom vydělá nejvíce na nájmech a pronájmech železničních tratí, bude ministerstvem železnic bohatě odměněn.

 • Akta X

  léto 2010

  Začátkem tábora se všichni ocitají ve výcvikovém kempu tajných služeb celého světa., kde každý získá svou jedinečnou odbornost. Od začátku se však v okolí tábora dějí záhadné věci, které bude nutné vyřešit. Záhadné jevy, jejichž šetření zavede agenty až hluboko do historie k dávným odloženým případům, mají skutečně neobvyklý a možná i mimozemský základ. Řešení záhad s sebou jistě přinese spoustu napětí, soutěžení, ale především zábavy pro všechny.

 • Uživatelé 17
 • Články 364
 • Počet zobrazených článků 1500775