13. července 2017, Sázava-Sedliště

 

 

Nepřítel je blíž a blíž, a i když náš král chtěl zůstat v míru, nakonec je nutné do boje vstoupit. Kdo by ale chtěl obětovat vojska, když stačí bojovat hlavně s informacemi. Jeden z našich špehů přišel na to, kde se bude konat tajná bojová porada temných rytířů. Na to, aby se ale sám plížil až k jejich stanu si netroufá. Právě na našich šlechticích proto bylo ve správný čas nenápadně odposlechnout, kdy Temní plánují napadnout naše království. Král byl spokojen, zatímco část jeho věrných vyrazilo odposlouchávat, zbytek trénoval poslední triky, jak ubránit hrad a krále. 

Díky zjištěným informacím o tom, že se útok plánuje až na další den, mohlo být odpoledne po vyčerpávajícím ránu spojené se zábavou. Král vždycky věřil, že jde s úsměvem všechno lépe, a proto pro své šlechtice nechal postavit přímo v hradu zábavný jarmark. Nechyběly hry, zábava, dobré jídlo i pití. 

Večer všichni usínali spokojeni z toho, že jejich příprava byla dostatečná, ale také trochu nervózní z toho, jak bude boj vlastně vypadat. Kdo by si le troufl na královu záplavu věrných?!