15. den, Odjezd
Hlavním úkolem dnešního dne bylo všechno sbalit, všude uklidit a vrátit se domů. I přes nechuť k rannímu vstávání všechno proběhlo v pořádku a bez hrozby zničení planety Hvězdou srmti se všem domů odjíždělo z Jedi Academy tak nějak s lehkostí. Mimo výcvikové cenrum pak proběhlo poslední loučení mistrů Jedi s padavany a jejich předání do výcvikového střediska k rodičům. Tak zase za rok!
14. den, Pouť, sestrojení zbraně, závěrečná diskotéka a zničení Hvězdy smrti
Poslední den na táboře před odjezdem zahájila dopolední pouť. Všechny děti měli jedinečnou příležitost utratit všechny vydělané kredity za dobroty v místním obchodě, koupit bylo možné i cukrovou vatu. Kredity si ale všichni mohli i vydělat na několika atrakcích v táborovém areálu, kde to prostě žilo až do oběda. Po poledním klidu byla zahájena mise za získání všech potřebných součástek k výrobě zbraně na zničení Hvězdy smrti. Součástky byly umístěny v trezorech a dostat se do nich bylo možné jen po splnění nelehké zkoušky u každého z mistrů Jedi. Všechny oddíly nakonec součástky získaly a podle manuálu složily zbraň, která proti Hvězdě smrti měla být namířena přesně ve 21.45 téhož dne. Ještě před zničením proto mohla proběhnout večeře i první část závěrečné diskotéky. Na čas pak byly svoláni všichni specialisté se svými zbraněmi i týmy, zamířili, vystřelili a... Hvězda smrti byla zničena. Oslava jejího zneškodnění pak mohla na diskotéce pokračovat ještě dlouho. 
 
13. den, Dílny, bingo a večerní program po chatkách
Díky druhému dni, který doprovázel déšť a ochlazení se bylo nutné schovávat celý den pod střechou. Dopoledne proto bylo tvůrčí a téměř celý tábor se sešel v jídelně u zdobení rámečků, batikování triček, výroby papírových růží, nebo opravdického herbáře. Odpoledne pod vedením táborových komiků Mentose a Kokosu, kteří pro všechny děti uspořádali bingo a několik doprovodných her. Jako večerní program byl zvolen film jako záplata na snad poslední deštivý večer. 
12. den, Bojová strategie, získání souřadnic Hvězdy smrti a letní kino
Boj je zmatek, a zmatek proto zavládl i u nás na bitevním poli mezi droidy v okolních lesích. Počáteční neshody nakonec vystřídal druhý typ bitvy – boj o vlajku. V průběhu odpoledne oddíly vyrazily k mistům Jedi pro radu o přesné poloze Hvězdy smrti, kterou je potřeba v nejbližších dnech a hodinách zničit. V opačném případě totiž hrozí, že dříve zničí ona nás. Získání GPS souřadnic, ale nebylo nic jednoduchého. Staří mistři nic nedají jen tak a každý chce za svou službu mladým padavanům něco i sám pro sebe. Ten, kdo ale správně měnil až vyměnil, nakonec správnou informaci získal. 
Všichni posílení další indícií ke zničení zbraně večer v letním kině kvůli deštivému počasí sledovali inspirativní boje v dalším díle Star Wars.
11. den, Komiks, stavba radiolokátorů a Sázavské kuře
Dopolední program po chatkách byl netradiční výrobou příběhů, komiksů a plakátů inspirovaných celodenním výletem. V jejich průběhu měli všichni na starosti uhlídat jedno nevařené vejce, vyfotit se s ním, vyfotit se s cizím člověkem a následně s ním udělat rozhovor. Zatímco rozhovorem přběhy měly být inspirované, fotografie z výletu v něm měly být přímo použity. Po splněném úkolu následovala odpolední výstavba radiolokátorů – v první fázi z kamenů v lomech blízko Jedi Academy, později pak ze špaget a Vext přímo ve výcvikovém centru. 
Večer nemohlo na programu chybět Sázavské kuře, které představilo kolem dvaceti nadějných uměleckých jedinců i skupin, pár speciálních hostů, skvělé moderátory i porotu. Hlavní cena? Pečené kuře! 
10. den, Návrat z puťáku a odpolední koupání
Dopolední program byl pro všechny oddíly stejný. Základem bylo vrácení do tábora z přespávání v přírodě. Všichni sbalení a spokojení dorazili postupně na oběd a na večeři plní zážitků z netradiční noci. Odpoledne kvůli tropickému počasí začala v táboře vodní bitva, ostatní vyrazili na koupání k řece a na zmrzlinu. Po nástupu byla na večer ohlášena příprava na zítřejší večer talentů a stavění domečků v lese. Druhá večeře a dobrou noc. 
9. den, Puťák
Opustit tábor na víc než 24 hodin není nic jednoduchého. Všichni se hned po snídani sbalili, nafasovali jídlo, dostatek vody, kotlíků, vařeček, brambor i cibule a s celou spací výbavou vyrazili do lesů. Cílem výpravy bylo uvařit, přespat a přežít. Výsledky budou zhodnoceny následující den. 
8. den, Mapovaná, obchodování a disco
Po včerejším odpočinkovém dni byl nutný další postup v celotáborové hře. Zničit Hvězdu smrti nebude nic jednoduchého, a tak se za první součástkou k sestrojení zbraně vydali děti po oddílech s mapou a klíči od trezoru. Odpoledne si děti připravili své vlastní atrakce a obchody pro všechny vedoucí i vzájemně mezi sebou. Všichni tak mohli navštívit tetovací salóny, fitness centra, planetárium, vystřelit si růži nebo bojovat s chobotnicí. Diskotéku si večer jako tečku za dnem všichni užili, a kdo zrovna netancoval, začínal pomalu balit na dvoudenní výlet spojený s vařením a přespáním v přírodě.   
7. den, Klidový režim
Jsme skoro v polovině tábora a proto bylo nutné po nekonečném zápřahu zařadit na program volno. Dopolední program po chatičkách byl ve znamení odpočinku. V letním kině bylo možné sledovat první díl Star Wars, na chatičkách bylo povoleno válení a nicnedělání. Odpoledne se všichni vydali na pouť do Sázavy a kromě atrakcí si užívali cukrovou vatu, langoše nebo ledovou tříšť. Večer už byla na programu celotáborová hra a pašování diamantů z nepřátelského území k nám do Jedi Academy. I když celá operace proběhla v klidu, začátek noci byl narušen návštěvou vesmírných průzkumníků, kteří oznámili výskyt neznámého tělesa ve vesmíru. To se rozsvítilo v blízkosti planety Sázava a podle dostupných výsledků se jednalo o Hvězdu smrti, kterou je potřeba zlikvidovat dřív, než zlikviduje ona nás.
6. den, Celodenní výlet
Program na dnešní den byl jasný, vyrazit mimo tábor za zážitky z blízkého okolí. Po budíčku proto všichni sbalili batohy, svačiny a nazuli pevnou obuv a vydali se směrem na nádraží. Z vlaku už se každý vydal svou cestou. Někteří vsadili na výlet na rozhlednu v Ondřejově, někteří se zastavili ve stájích u koní. Kromě procházení pár chatek zvolilo akční den v lanovém centru nebo v parku Heroland.  Chybět ale nemohlo ani kultovní vojenské muzeum v Lešanech. Hladoví, ale plní zážitků se všichni do tábora vrátili až na večeři. S kilometry v nohách poslední cesta dne směřovala do sprch. I když... Nejstarší kluci a holky nachodili pár kilometrů ještě přes noc díky výjezdu. S instruktory byli po dvojicích vyvezeni do lesa s mapou, svíčkou a krabičkou sirek a jejich jediným úkolem byl návrat zpět do tábora. I to ale všichni zvládli s přehledem sobě vlastním.  
5. den, Obchodování, pavnost Boyard a dílny
Po včerejším netradičním sportovním večeru jsme si dopřáli velký odpočinek a dopoledne místo sportu vsadili na obchodování. V přesném časovém harmonogramu oddíly dostaly sumy, za které mohly v určitých časech na určitých místech prodávat a nakupovat suroviny. Všichni začínali s částkou 500 kreditů a pár vybraných během 80 minut vydělalo na diamantech, zlatě, nebo třeba potravinách i přes 110 tisíc. Hlavním odpoledním posláním bylo získání osmi klíčů a několika nápověd k otevření pevnosti Boyard. Pokladnice i přes pár překážek nakonec byla otevřena všem. Večer místo her všichni vyrazili do dílen, které pro ně vedoucí otevřeli. Zapsat se tak každý mohl na to, co by si rád vyzkoušel, vyrobil, nebo naučil. Na výběr bylo vyrábění masek, rámečků na obrázky, svíček, někteří se učili střílet a jiní zkoušeli vyřezávat lžíci na guláš. Zítřejší celodenní výlet je před námi a teď už honem spát. 
4, den, Bojový výcvik a večerní turnaje
I když bývá třetí den kritický, v Jedi Academy na sobě nikdo nic takového nepozoroval. V ranních hodinách proto všichni vyrazili na další bojový výcvik skrývat se před vojáky Impéria. I když ne na ostro, alespoň na zkoušku. Naši padavani dostali 40 minut na schování. V blízkých lesích se proto děti se svými mistry pečlivě ukryly mezi stromky, větve a mechy. Do prostoru úkrytů se následně vydali vojáci z našich řad pro kontrolu úkrytů každého člena akademie. Nalézt někoho v potoce v převleku za rybu, za stromkem v převleku za kámen, nebo v travách za hřib nebylo výjimkou. Odpoledne probíhalo velké testování tábornických dovedností. Všichni vyrazili po oddílech na cestu plnou stanovišť se střelbou, poznáváním rostlin, uzlů, ohňů, zdravovědy. I večer byl aktivit plný – všechna hřiště obsazena. Turnaje to ale nebyly úplně standardní. Hlavními disciplínami byli kriket, bonbony a lidský stolní fotbal. A co se plánuje na zítřek? Jedna celotáborová etapa za druhou.                                                                                             
3. den, Jedeme na plné obrátky
Hned po ranním vstávání jsme vyrazili zdokonalovat své tábornické dovednosti. Děti po oddílech postupovaly po táboře na stanoviště, kde se učily šifry, topografii, zdravovědu, nebo třeba to, jak sbalit stan a spacák. Odpolední program byl pak věnovaný vědomostem o vesmíru. Po fáborcích týmy prošly lesem, kde za správné odpovědi na testové otázky získaly suroviny na uvaření vesmírné hmoty. Po návratu do tábora stačilo nakrájet, oloupat a uvařit všechny ingredience na vlastním rozdělaném ohni a bylo hotovo. Kromě členů úřadu pro kontrolu stravování si na zbytcích svých výtvorů pochutnali i sami děti z jednotlivých oddílů. I přesto byla účast na večeři více než hojná. Večerní program odstartoval hromadný tanec jednotlivých týmů na společném nástupu, a zahájil tak první letošní diskotéku. Kromě pohybových kreací večer někteří hráli fotbal nebo přehazovanou. Střední oddíly po setmění mohly vyzkoušet svou orientaci ve tmě na bojovce v blízkosti tábora po svíčkách a po provázku. Po jejich návratu do tábora pak už nic nebránilo tomu, aby byl celý tábor konečně v postelích a začal nabírat energii na další den. 
2. den, Diagnostika ras a putování po planetách

První hromadná rozcvička, kakao a vánočka k snídani. Celý den na Sázavě svítilo sluníčko a už od rána jsme si tak mohli užívat podle plánu. Zatímco v dopoledních hodinách všichni padavani prošli diagnostikou a základní vstupní prohlídkou, odpoledne dorazily z centrály výsledky. Děti tak byly rozděleny do jednotlivých oddílů, podle příslušnosti k vesmírné rase. Některým podle všech informací do konce výcviku narostou rohy, někteří zezelenají, jiní budou schopni rozumět neživým předmětům. Padavani jednotlivých ras pak v průběhu odpoledne vymýšleli společnou hymnu, tanec, vytvářeli vlajku a seznamovali se mezi sebou. A co bylo večer? Ani tehdy jsme se nezastavili. Každá z ras byla povolána na první výcvikovou akci pohybu ve vesmíru. Cestovali po planetách až k cíli a zpět. Pro malé pak následoval táborák pro zakončený pohádkovým lesem, ostatní vsadili na celkovou očistu svých těl, nebo na hry v okolních lesích se svými spolubydlícími.   

1. den, Výcvik rytířů Jedi oficiálně zahájen

Po přijetí padavanů do výcvikového střediska byli všichni ubytování do svých chatek. Po vybalení oblečení a nutné výbavy se v průběhu času před první podávanou večeří seznamovali se svými spolubydlícími, mistry a velmistry. K večeři se ve zbrusu nových, vymydlených ešusech podával buřtguláš, na kterém si celá Jedi Academy pochutnala a doplnila tak síly na první výcvik. Ani večerní déšť nenarušil program akademie a všichni si ho užili díky seznamovacích společenským hrám. A co pokračování? Večerní hygiena, převlečení do pyžam a pak už dobrou noc.